A most zajló koronavírus-járvány a szó valódi értelmében nehezen megoldható kihívást hozott az oktatás számára, a döntéseknek, választásoknak most különösen nagy a tétje. Ha jól reagálunk a digitális átállásra, akkor olyan rutinokat, megoldásokat alakíthatunk ki, amelyek a járvány utáni időszakban is könnyebbé, kényelmesebbé, hatékonyabbá tehetik a tanulást.
A gyermekek vonatkozásában a korábban sokszor emlegetett adatvédelem kérdése újra terítékre kerül, sőt mi több, a távoktatás miatt a gyermekekre vonatkozó adatvédelem még fontosabb, mint korábban.
MÁR DIGITÁLIS FORMÁBAN IS ELÉRHETŐ A GYERMEKMENTŐ SZOLGÁLAT ÁLTAL SZERVEZETT MÉDIAKONFERENCIÁK JUBILEUMI, ÖSSZEFOGLALÓ KÖTETE, A KOBAK KÖNYVSOROZAT „DIGITÁLIS GALAXIS” CÍMŰ DARABJA
Élő közvetítés a Safer Internet Program Facebook oldalán: Időpont:2020.05.12., du. 19:00-20:00
A Kibeszélő itt visszanézhető.
Elsősorban diákok, szülők pedagógusok, szociális munkások számára ajánljuk a Netezz biztonságosan előadásokat!
Better Internet for Kids
AZ EURÓPAI UNIÓ ÁLTAL 2014-BEN INDÍTOTT PROGRAMBAN AZ EURÓPAI ISKOLAHÁLÓZAT (EUN) ÉS AZ INTERNET HOTLINE-OK NEMZETKÖZI SZÖVETSÉGE (INHOPE) MŰKÖDÖTT EGYÜTT 11 ORSZÁG 24 SZERVEZETÉVEL.
Videópályázat. Használd okosan a netet, és nyerj!
Nyertél már valaha azzal, hogy okosan internetezel? Most itt a lehetőség!
Az elmúlt években arra kértünk Titeket, hogy hívjátok fel társaitok figyelmét a biztonságos internethasználatra, és váljatok az „internet ászaivá”. A mostani pályázatunkban arra buzdítunk Titeket, hogy mutassátok meg - a biztonságos internethasználat szabályait betartva -, milyen hasznos dolgokra használható a világháló és hogyan segíthet a mindennapokban.