Örömmel jelentjük, hogy már hatodik alkalommal jelent meg a Better Internet for Kids – kiadvány*, de most először szerepel benne hazai munkatársunk cikke! Dr. Kollár Csaba önkéntes oktatónk írása a felsővezetők online adatait megkörnyékezők egyik trükkjéről szól, amikor is a vezetők gyermekeinek online elért bizalmával élnek vissza. Címe: Gyermekek a pszichológiai manipulátorok hálójában. A cikkről és a kiadványról a címre kattinva lehet többet olvasni!
Az emberi természet „kikódolói”- akcióban a social engineer
Azokat a hackereket, akik az informatikai és programozói technikák mellett és néha helyett már humán alapú technikákat is használnak, gyakran social engineer- nek hívják. A social engineer-ek tisztában vannak a pszichológia, a csoportlélektan és a kommunikáció gyakorlati oldalaival, kiválóan ismerik az emberi természetet, s azt is, hogy melyek azok a mechanizmusok, amiknek a segítségével az emberek átverhetőek, illetve hogyan lehet az egyébként titkos/intim információkat megszerezni rábeszéléssel, csőbehúzással, szélhámossággal.
A cikk folytatásában a social engineer-ek ún. "bálnavadász"- felsővezetők adatainak ellopására irányuló akciójának részleteiről, annak működéséről,a gyerekek behálózásáról, a fontos adatok ellopásáról és az egész jelenség megelőzéséről, megoldásáról lehet olvasni.
Beszámoló a Safer Internet Program 2015-ös évi eredményeiről
Budapest, 2016. június 30. - Az Európai Unió Safer Internet Programjának (SÍP) hazai konzorciuma összesítette a 2015-ös tevékenységét. A korábbi évekhez hasonlóan a konzorcium tavaly is kötetlen, játékos, interaktív formában hívta fel a szülők, pedagógusok, gyermekek figyelmét az internethasználatból fakadó esetleges veszélyekre és azok kivédésének lehetőségeire.

Elsősorban diákok, szülők pedagógusok, szociális munkások számára ajánljuk a Netezz biztonságosan előadásokat!

Better Internet for Kids
AZ EURÓPAI UNIÓ ÁLTAL 2014-BEN INDÍTOTT PROGRAMBAN AZ EURÓPAI ISKOLAHÁLÓZAT (EUN) ÉS AZ INTERNET HOTLINE-OK NEMZETKÖZI SZÖVETSÉGE (INHOPE) MŰKÖDÖTT EGYÜTT 11 ORSZÁG 24 SZERVEZETÉVEL.
Így fejleszthetjük a fiatalok digitális tudását: indul a Digitális Témahét a Safer Internet Program bevonásával
Budapest, 2023. március 27. – Március utolsó hetében rendezik meg a nyolcadik Digitális Témahetet, Magyarország legnagyobb digitális pedagógiai eseményét. A témahét fő célja a digitális kompetencia fejlesztése az oktatásban. A kezdeményezéshez idén is csatlakozik a Nemzetközi Gyermekmentő Szolgálat Safer Internet Programja (SIP). Oktatóink kötetlen, interaktív formában tartanak előadásokat a biztonságos internethasználatról a hazai általános és középiskolákban.