Koltay András: A vallások, az állam és a szólás szabadsága című könyvének bemutatója lesz 2016. szeptember 28. 17:00-én, a Pázmány Péter Katolikus Egyetem Jog- és Államtudományi Karán - PPKE JÁK -a Szent II. János Pál Díszteremben. Részletek és a könyvbemutató plakátja a címre kattintva!
A Program keretében idén is kötetlen, játékos, interaktív formában hívták fel a szülők, pedagógusok, gyermekek figyelmét az internethasználatból fakadó esetleges veszélyekre és azok kivédésének lehetőségeire. Az Európai Unió Safer Internet Programjának (SÍP) hazai konzorciuma összesítette a 2016. I. félévi tevékenységét: az egyre növekvő számú elért diák, pedagógus és szülő komoly tájékoztatást kapott. Az izgalmas részletekről is beszámolunk!
Meg lehet előzni, hogy a képen láthatóhoz hasonó rémület, kétségbeesés, ijedtség vagy más negatív érzés kerítse hatalmába a netező gyerekeket. Ennek érdekében dolgozunk a Safer Internet Program keretében. Örömmel fogadtuk ezt a hírt:
"A Digitális Jólét Program részeként elkészült és a Kormány elfogadta a „Magyarország Digitális Gyermekvédelmi Stratégiáját”, amelyet közzé tettek a Kormányzati Portálon. (2016.09.02.)" A cikk címére kattintva a Jogászvilág.hu cikkéből megismerheti, miről szól ez a stratégia, milyen intézkedéseket tartalmaz?
Internetes szokásokról készített felmérést a 12. kerületi Önkormányzat- írja a Kreatív online
A 12. kerület oktatási intézményeiben végzett felmérés megerősíti az országos kutatások eredményeit: a diákok rendszeresen találkoznak az internet árnyoldalaival, ugyanakkor a negatív élményeik feldolgozásához nem kapnak teljesen kielégítő segítséget a szüleiktől vagy tanáraiktól, már ha egyáltalán felmerül bennük, hogy az idősebbekhez forduljanak megoldásért - olvasható a közleményben. Milyen tapasztalataik vannak és mit tudnak a felnőttek, főleg a pedagógusok tenni a helyzet javítása érdekében? A folytatásért kattintson a címre!

Elsősorban diákok, szülők pedagógusok, szociális munkások számára ajánljuk a Netezz biztonságosan előadásokat!

Better Internet for Kids
AZ EURÓPAI UNIÓ ÁLTAL 2014-BEN INDÍTOTT PROGRAMBAN AZ EURÓPAI ISKOLAHÁLÓZAT (EUN) ÉS AZ INTERNET HOTLINE-OK NEMZETKÖZI SZÖVETSÉGE (INHOPE) MŰKÖDÖTT EGYÜTT 11 ORSZÁG 24 SZERVEZETÉVEL.
Így fejleszthetjük a fiatalok digitális tudását: indul a Digitális Témahét a Safer Internet Program bevonásával
Budapest, 2023. március 27. – Március utolsó hetében rendezik meg a nyolcadik Digitális Témahetet, Magyarország legnagyobb digitális pedagógiai eseményét. A témahét fő célja a digitális kompetencia fejlesztése az oktatásban. A kezdeményezéshez idén is csatlakozik a Nemzetközi Gyermekmentő Szolgálat Safer Internet Programja (SIP). Oktatóink kötetlen, interaktív formában tartanak előadásokat a biztonságos internethasználatról a hazai általános és középiskolákban.