Szabó Zoltán, a Nemzetközi Gyermekmentő Szolgálat, mint Magyarország Safer Internet Centerének egyik oktatója, a FORTIX kiberbiztonsági tanácsadója véleménycikkében összefoglalta, mire figyeljünk a vásárlásoknál fekete péntek idején, hogy ne váljunk csalás áldozatává.

Minden gyermek megérdemli azt, hogy biztonságos és gondoskodó környezetben nőjön fel, azonban ez sokaknak nem adatik meg. A kegyetlen valóság az, hogy sok gyermek számára világszerte komoly fenyegetést jelent a szexuális kizsákmányolás és bántalmazás.

Turányi Tatjána a Gyermekmentő Szolgálat keretein belül működő Safer Internet Center (SIC) önkéntes oktatójaként tartott felvilágosító előadást Sárosorosziban, Kárpátalján.

Szerbiában is az internetbiztonságról hallhattak a diákok és a tanárok.

Káros tartalmat talált az interneten?
Bejelentem!
Better Internet for Kids

Better Internet for Kids

AZ EURÓPAI UNIÓ ÁLTAL 2014-BEN INDÍTOTT PROGRAMBAN AZ EURÓPAI ISKOLAHÁLÓZAT (EUN) ÉS AZ INTERNET HOTLINE-OK NEMZETKÖZI SZÖVETSÉGE (INHOPE) MŰKÖDÖTT EGYÜTT 11 ORSZÁG 24 SZERVEZETÉVEL.

Támogatóink

Médiakonferencia 2020

Médiakonferencia 2020

A Nemzetközi Gyermekmentő Szolgálat minden évben szervez egy nemzetközi konferenciát:

Ez páros években egy internetkonferencia, „Az internet hatása a gyermekekre és fiatalokra”  címmel, az Európai Unió Safer Internet Program támogatásával, páratlan években pedig egy médiakonferencia „A média hatása a gyermekekre és fiatalokra” címmel.

Az idei kétnapos internetkonferencia tervezett időpontja

2020. szeptember 29-30.,

helyszíne a Magyar Tudományos Akadémia.

A programot az Európai Unió Safer Internet Programja támogatja.