Szabó Zoltán, a Nemzetközi Gyermekmentő Szolgálat, mint Magyarország Safer Internet Centerének egyik oktatója, a FORTIX kiberbiztonsági tanácsadója véleménycikkében összefoglalta, mire figyeljünk a vásárlásoknál fekete péntek idején, hogy ne váljunk csalás áldozatává.
Minden gyermek megérdemli azt, hogy biztonságos és gondoskodó környezetben nőjön fel, azonban ez sokaknak nem adatik meg. A kegyetlen valóság az, hogy sok gyermek számára világszerte komoly fenyegetést jelent a szexuális kizsákmányolás és bántalmazás.
Turányi Tatjána a Gyermekmentő Szolgálat keretein belül működő Safer Internet Center (SIC) önkéntes oktatójaként tartott felvilágosító előadást Sárosorosziban, Kárpátalján.
Szerbiában is az internetbiztonságról hallhattak a diákok és a tanárok.

Elsősorban diákok, szülők pedagógusok, szociális munkások számára ajánljuk a Netezz biztonságosan előadásokat!

Better Internet for Kids
AZ EURÓPAI UNIÓ ÁLTAL 2014-BEN INDÍTOTT PROGRAMBAN AZ EURÓPAI ISKOLAHÁLÓZAT (EUN) ÉS AZ INTERNET HOTLINE-OK NEMZETKÖZI SZÖVETSÉGE (INHOPE) MŰKÖDÖTT EGYÜTT 11 ORSZÁG 24 SZERVEZETÉVEL.
Így fejleszthetjük a fiatalok digitális tudását: indul a Digitális Témahét a Safer Internet Program bevonásával
Budapest, 2023. március 27. – Március utolsó hetében rendezik meg a nyolcadik Digitális Témahetet, Magyarország legnagyobb digitális pedagógiai eseményét. A témahét fő célja a digitális kompetencia fejlesztése az oktatásban. A kezdeményezéshez idén is csatlakozik a Nemzetközi Gyermekmentő Szolgálat Safer Internet Programja (SIP). Oktatóink kötetlen, interaktív formában tartanak előadásokat a biztonságos internethasználatról a hazai általános és középiskolákban.