Kapcsolat ikonok

Oktatási eredményeink 2017-ben

Oktatási eredményeink 2017-ben

Összesítette 2017-es oktatási tevékenységét a Nemzetközi Gyermekmentő Szolgálat, az Európai Unió Safer Internet Programja (a SIP) hazai konzorciumvezetője. A szervezet a korábbi évekhez hasonlóan tavaly is kötetlen, játékos, interaktív formában hívta fel a szülők, pedagógusok, gyermekek figyelmét az internethasználatból fakadó esetleges veszélyekre és azok kivédésének lehetőségeire.

A Nemzetközi Gyermekmentő Szolgálat a program itthoni koordinátora és tudatosságnövelő központja, oktatói az internet biztonságos használatának oktatásával, tudatosításával foglalkoznak. Ennek érdekében 2017-ben a SIP oktatói 762 alkalommal 2005 tanórát tartottak, összesen 50574 felhasználónak. A nagy létszámú gyerekcsoportok – teljes gyereklétszám 38 816 fő – mellett 7997 szülőt és 3761 tanárt is továbbképeztek, 122 budapesti és 169 vidéki helyszínen, összesen 291 intézményben.

 2017_SIP_diagramok.jpg

 A gyerekek, szülők és pedagógusok minden településen nagy lelkesedéssel fogadták az oktatókat. Az előadások számos esetben kötetlen beszélgetésekké alakultak át, ahol a résztvevők saját tapasztalataikat osztották meg egymással.
A „Lájkvadász” nevű társasjátékot is szívesen vitték magukkal az oktatók a rendezvényekre, foglalkozásokra, amellyel még könnyebben és közvetlenebbül tudták megszólítani a gyerekeket, hisz játékosan, kötetlen formában nagyon sok hasznos információ adható át vele. A társasjáték nagyon népszerű volt a pedagógusok körében is. 2017-ben összesen 578 társast ajándékoztunk az ország különböző intézményeinek.
A játék továbbfejlesztett verziója is közkedvelt volt a nagyobb rendezvényeken, melyet már nem csak az asztalnál, hanem szabad téren, élőbábus megoldással is lehet használni.
Idén 2018. április 9-13. között rendezzük meg a Digitális Témahete, amelyen a Safer Internet Program oktatói – hasonlóan a tavalyi évhez – aktívan részt vesznek. Tavaly ezen az eseményen a SIP-oktatók 6 budapesti és 47 vidéki intézményben összesen 214 órát tartottak általános és középiskolákban a biztonságos internethasználatról.

sipsatorbelulrolGordonezster2017.jpg

Káros tartalmat talált az interneten?
Bejelentem!
Better Internet for Kids

Better Internet for Kids

AZ EURÓPAI UNIÓ ÁLTAL 2014-BEN INDÍTOTT PROGRAMBAN AZ EURÓPAI ISKOLAHÁLÓZAT (EUN) ÉS AZ INTERNET HOTLINE-OK NEMZETKÖZI SZÖVETSÉGE (INHOPE) MŰKÖDÖTT EGYÜTT 11 ORSZÁG 24 SZERVEZETÉVEL.

Támogatóink