Hírek
Meghackelt gyerekek? Avagy hogyan jutnak el a gyerekek bizalmán át a cégvezetők adataihoz?
Örömmel jelentjük, hogy már hatodik alkalommal jelent meg a Better Internet for Kids – kiadvány*, de most először szerepel benne hazai munkatársunk cikke! Dr. Kollár Csaba önkéntes oktatónk írása a felsővezetők online adatait megkörnyékezők egyik trükkjéről szól, amikor is a vezetők gyermekeinek online elért bizalmával élnek vissza. Címe: Gyermekek a pszichológiai manipulátorok hálójában. A cikkről és a kiadványról a címre kattinva lehet többet olvasni!
Gyermekek a pszichológiai manipulátorok hálójában - Dr. Kollár Csaba cikke
Az emberi természet „kikódolói”- akcióban a social engineer
Azokat a hackereket, akik az informatikai és programozói technikák mellett és néha helyett már humán alapú technikákat is használnak, gyakran social engineer- nek hívják. A social engineer-ek tisztában vannak a pszichológia, a csoportlélektan és a kommunikáció gyakorlati oldalaival, kiválóan ismerik az emberi természetet, s azt is, hogy melyek azok a mechanizmusok, amiknek a segítségével az emberek átverhetőek, illetve hogyan lehet az egyébként titkos/intim információkat megszerezni rábeszéléssel, csőbehúzással, szélhámossággal.
A cikk folytatásában a social engineer-ek ún. "bálnavadász"- felsővezetők adatainak ellopására irányuló akciójának részleteiről, annak működéséről,a gyerekek behálózásáról, a fontos adatok ellopásáról és az egész jelenség megelőzéséről, megoldásáról lehet olvasni.
Meglepődnek a felnőttek az online világ megismerésekor - a saferinternet.hu program eredményei
Beszámoló a Safer Internet Program 2015-ös évi eredményeiről
Budapest, 2016. június 30. - Az Európai Unió Safer Internet Programjának (SÍP) hazai konzorciuma összesítette a 2015-ös tevékenységét. A korábbi évekhez hasonlóan a konzorcium tavaly is kötetlen, játékos, interaktív formában hívta fel a szülők, pedagógusok, gyermekek figyelmét az internethasználatból fakadó esetleges veszélyekre és azok kivédésének lehetőségeire.
Sikeres a Lájkvadász társasjáték
Új társasjátékunk, a Lájkvadász 1000 példányban készült el a Biztonságos Internet Nap alkalmából.
A játék vicces, könnyed formában mutatja be, hogy mit ne tegyünk az interneten, és mi az, amire figyelnünk kell például a személyes adataink megosztását illetően.
Beszámoló a Biztonságos Internet Nap központi rendezvényéről
A Nemzetközi Gyermekmentő Szolgálat (NGYSZ), az Európai Unió Safer Internet Programjának (SIP) hazai konzorciumvezetője a Hewlett Packard Enterprise támogatásával figyelemfelkeltő eseményt szervezett erre a napra, amelyen szakemberek, döntéshozók, pedagógusok, gyerekek, a sajtó, illetve a téma iránt érdeklődők vettek részt.
Megjelent a Web We Want tanári kézikönyv
A „Web We Want – Internet, ahogy mi szeretnénk” című, tizenévesek számára kidolgozott kézikönyvet 2013 februárjában, a Biztonságos Internet Napján adta ki az Insafe hálózat.
A „Web We Want – Internet, ahogy mi szeretnénk” című kézikönyvet fiatalok közreműködésével hozták létre fiatalok számára. A kiadvány többek között a jogok és kötelességek kérdéskörét járja körül, és arra ösztönzi a fiatalokat, hogy gondolkodjanak saját maguk és kortársaik viselkedéséről.
Biztonságos Internet Nap központi rendezvény
Hekkerbemutató, videóverseny díjkiosztó és kerekasztal beszélgetés az aktuális internethasználati problémákról... ez mind lesz a Biztonságos Internet Nap központi rendezvényén 2016. február 9-én!
Biztonságos Internet Nap Magyarországon 2016. február 9.
Február 9-én rendezik meg a Biztonságos Internet Napot világszerte. A magyar eseményeket a Nemzetközi Gyermekmentő Szolgálat koordinálja.
A VILÁGSZERTE MEGRENDEZETT BIZTONSÁGOS INTERNET NAP ESEMÉNYEIHEZ CSATLAKOZVA A NEMZETKÖZI GYERMEKMENTŐ SZOLGÁLAT SZÁMOS PROGRAMMAL ÉS KAMPÁNNYAL KÉSZÜL 2016 FEBRUÁR 9-ÉRE.
Játsszunk együtt! társasjáték kampány a Biztonságos Internet Napon
Célunk, hogy új ingyenes társasjátékunk, a Lájkvadász minél több iskolába eljusson az ország egész területén, és a diákokat az online technológiák biztonságos használatára ösztönözze.